The Local House Alaçatı'nın Sanat Koleksiyonunu Keşfedin

Mekânlarımızın her köşesine hayat verirken ilham ve zarafet katan seçkin The Local House Alaçatı Sanat Koleksiyonu’nu inceleyin. Yaratıcılığın dünyasını keşfedin.

Panel üzerine yağlı boya ve eskitme çalışmasıyla yapılan eser renklerin uyumlu bütünlüğüyle göz dolduruyor.

Son Akşam Yemeği

Aslınur Ulus

Modern Bir Tarih Yansıması

The Local House Alaçatı olarak yaşamı, doğayı ve kültürü ifade etmenin birçok yolu olduğunu düşünüyoruz. Yarattığımız alanlarda bu yolları kullanarak ilham verici öğelerle çekici ve konforlu mekanlar inşaa ettik.

Aslınur Ulus’un modern reprodüksiyonuyla sanat tarihine dokunduğumuz alanımızda rönesans döneminin en önemli sanatçılarından Leonardo da Vinci’nin “Son Akşam Yemeği” isimli eserini yansıttık. Bu kompozisyonla hem sanatın her döneme ışık tutan izleri yakalamayı hem de kültürel bir etkinin siz konuklarımıza ilham vermesini amaçladık.

Farklı Dönemlerin Eşsiz Cazibesi

Renk, ışık ve kompozisyon olarak The Local House Alaçatı ile iç içe geçen Aslınur Ulus’un eşsiz reprodüksiyonu, unutulmaz anlar yaşayacağınız The Local House Alaçatı’ya etkileyici bir cazibe katıyor. Sanat ve kültürün modern dönem izleriyle buluştuğu mekanlarımızda siz konuklarımızı bambaşka dünyalara sürükleyecek görsel bir ziyafet sunuyoruz.

2,5*4 m yağlı boya ile sanat aşkı ile yanıp tutuşan otelimizin misafirlerini ağırladığı koridorunun tavanında yerini aldı.

Zebra Unicorn

Aslınur Ulus

Melekler Arasında Süzülen Bir Unicorn

Orta Çağ’dan günümüze uzanan mitolojik bir düştür Unicorn. Tarih boyunca birçok anlam ithaf edilen “Unicorn Zebra”, The Local House Alaçatı’da karşılaşacağınız sayısız gizemden biri olarak hayatınıza dokunacaktır. Aslınur Ulus’un yetenekli ellerinde zebranın eşsiz çizgileriyle birleşen Unicorn, mitolojik bir dünyaya yolculuk yapmanızı ve unutulmaz anlar geçirmenizi sağlayacaktır.

Renklerin ve kompozisyonun büyüsü gerçek ve düşün birbirine karışmasını sağlarken The Local House Alaçatı’nın ruhuna eşlik eden ilham verici bir ezgiye dönüşüyor.

Tanrısal Dokunuşlar

“Gökyüzünde melekler arasında süzülen zebra deseni ile süslenmiş bir Unicorn.” Tanrısal bir kompozisyonla The Local House Alaçatı’ya renk katan Aslınur Ulus, Unicorn’un saflığı ve temizliğiyle zebranın gücü ve asaletini harmanlamıştır. Bu etkileyici görsel ile misafirlerimizin mitolojik bir çağa yolculuk yaparak düşsel deneyim yaşamasını arzuluyoruz. Hayallerin gerçek olduğu mekanlarımızda sanatın benzersiz öğeleriyle modern konforun lüks detaylarını bir arada sunuyoruz.

Özgün Bir Bakış

Tolga Kurut

Uyumlu Bir Bütünün Parçaları

Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

Temel sanat eğitimi ile başladığım yolculuğumu özgün baskı ana sanat dalında tamamladım. Sanat hayatıma birçok farklı disiplinde eserler verdiğim çalışmalarla ve öğrendiklerimi diğer sanat meraklılara aktardığım eğitmenlik kariyerimle devam ettim. Şu anda resim ve seramik alanında çalışmalar yapmaya devam ediyorum.”

The Local House Alaçatı’da bulunan koleksiyonunuzdan bahseder misiniz?

“The Local House Alaçatı’da bulunan koleksiyonum; bulunduğu çerçeveye sığmama ve dışarıya taşma durumunu figüratif bir yorumlamayla anlattığım resimlerden oluşuyor. Ton sür ton renklerin durağanlığı ve figürlerin tuvalden dışarı çıkmak isteyen duruşları üzerine yoğunlaştığım bir seri oldu. Çalışmalarım psikolojik ve resimsel etkilerin birlikte anlatımı güçlendirdiği bir etki taşıyorlar.”

Bu fikri işe dönüştürme süreciniz nasıl gelişti?

“Bu fikrin işe dönüşmesi tamamen tesadüf eseri oldu. Daha önce bu şekilde farklı seriler ve tekil eserlerim farklı mekanlarda sergilenmişti ve buna benzer iş birlikleri yapmıştım. Bu seri Hakan Akkaya’nın ricası üzerine başladı.”

Bu koleksiyonun en çok hangi özelliğine dikkat etmemiz gerekiyor? 

“Bu koleksiyonun dikkat çeken tarafı, herkesin kendi içsel yorumuyla şekillendirebileceği bir yolculuğa çıkmasını sağlamaktı. Benim yönlendirmemden çok izleyicilerin bakış açıları ile farklı hislere yönelmesi en önemli nokta oldu. Karanlık, dramatik ve enerjik gibi birçok farklı yorumun yarattığı zenginlik aslında her seferinde eserlere başka anlamlar yüklendiğinin kanıtıydı. Ben de vermek istediğim mesaja ve yaratmak istediğim hisse bu şekilde ulaşmış oldum.”

The Local House Alaçatı ile çalışmaya nasıl başladınız?

“Hakan Akkaya bana bu projeden bahsettiğinde gerçekten çok heyecanlandım. Öncelikle bu koleksiyon için mekânı gezmek ve bu şekilde ruhunu hissetmek istedim. Kullanılan renklerle yaratılmak istenen dünyaya katkı sağlayacak küçük dokunuşlar yapmak bu koleksiyonu ortaya çıkarma konusunda bana yardımcı oldu.” 

Çalışmalarınızla ilgili çıkış noktalarınızdan bahseder misiniz?

“Tablolarımın her biri bir bütünün parçaları gibiler. Aslında çalışmalarımın ana ilham noktası mekânın bende yarattığı hisler, mekânın dokuları ve renkleriydi.
Renklerin bütünlüğü, mekân ile uyumlu olması gibi estetik ön koşullarla yarattığım bu seri, The Local House Alaçatı’ya pozitif bir etki katarak tamamlayıcı bir çalışma oldu. Hem kendi bakış açımı hem de istenen serinin mekanla olan uyumu gibi faktörler bu serinin hangi yönde gideceği konusunda bana fazlasıyla destek oldu.”

Whatsapp
1
The Local House'a Hoşgeldiniz!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?